גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

קידום אתרים בגוגל (SEO)

כל עסק חייב אתר. כל אתר חייב קידום. כל קידום חייב מקדם מקצוען.

אם אתם שוקלים לקחת שירות קידום אתר לעסק שלכם חשוב שתראו את התמונה המלאה לפני קבלת החלטה.

מה זה בדיוק קידום אורגני? | מה כולל קידום אורגני? | מה ההבדל בין קידום אורגני לקידום ממומן? | האם נכון לקדם אתר לבד? | תוך כמה זמן רואים תוצאות? | איך בוחרים חברת קידום אמינה ומקצועית? | כמה כסף עולה השירות?

 

בניית אתר וקידומו הוא דבר הכרחי בכל עסק. בעידן בו כולם מחפשים הכל באינטרנט, כל עסק, גדול או קטן, חייב כרטיס ביקור דיגיטלי. זוהי הדרך ההכרחית והיעילה למימוש הפוטנציאל המלא הקיים היום בשיווק באמצעות האינטרנט.
כידוע, גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול בעולם ו- 97% מהגולשים מחפשים קודם כל בו.
השלב הראשון – אפיון האתר, עיצובו, בנייתו ומילואו במידע ותוכן איכותי המציג את את תחום המומחיות שלכם ואת השירותים אותם אתם מציעים.
השלב השני -  קידום האתר בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש וחשיפתו בכל הבמות שרשת המדיה מציעה על מנת להגיע לקהל היעד של החברה, וכדי ליצור בסיס יציב של לקוחות מעורבים ותנועה הולכת וגדלה אל האתר.

SEO = Search Engine Optimization = אופטימיזציה למנועי חיפוש.

 

אם אתם שוקלים לקחת שירות קידום אתר לעסק שלכם חשוב שתראו את התמונה המלאה לפני קבלת החלטה.

מה זה בכלל קידום אתרים אורגני (SEO)?

קידום אורגני (טבעי) הוא בעצם מכלול של פעולות הנעשות בתוך האתר ומחוצה לו, ומטרתן לשפר את דירוג אתר העסק ומיקומו בתוצאות של דפי התוצאות הטבעיים. כלומר: התוצאות המופיעות בראש הדף (מתחת למודעות הממומנות).
מדובר בתהליך מתמשך העוסק בהתאמת מבנה הקוד, מבנה האתר והתוכן לאלגוריתמים של גוגל ולחוויית המשתמש.

אלגוריתמים של גוגל = מעל 250 פעולות וצעדים עושים הסורקנים של גוגל בבואם לבדוק את אתר העסק שלכם, והם אלה שמגדירים את הבסיס להחלטות גוגל בכל הקשור למיקום דפי הנחיתה של כלל האתרים בדפי התוצאות.

למה תהליך מתמשך?
קידום האתרים הוא תחום עם התפתחות גדולה ומתמדת. עבודת המקדם היא בין היתר להיות כל הזמן עם יד על הדופק ולעקוב אחרי שינויי האלגוריתמים (כאמור: "צבא הסורקים" של גוגל), ולהגיב בהתאם ובמהירות, על מנת לשמר ולהיטיב את התוצאות יד ביד אל מול הכללים, השינויים וההתפתחויות בתחום.

נקודה להבהרה!
גוגל היא עסק לכל דבר, והגולשים הם הלקוחות שלה.
ב"סל הדרישות" של גוגל מבעלי האתרים, נמצאים מעל 250 פרמטרים שונים.
גוגל כל הזמן לומדת את התנהגות הגולשים, משנה אלגוריתמים בהתאם, מפתחת ומשפרת את השירות עבורם. בעזרת שינויים אלה היא מצליחה לסרוק בקלות את האתרים ולהביא עבור כל שאלה שהיא נשאלת את התוצאות הכי רלוונטיות, הכי איכותיות והכי מהירות.

חשוב לזכור!
כבעלי עסקים אתם זקוקים לכניסות של לקוחות רלוונטיים ואיכותיים לאתר, ובקידום האתר אנחנו עוסקים בשיתוף פעולה עם גוגל ולא בתחרות סמויה.
בשנים האחרונות גוגל שמה דגש יותר מתמיד על איכות התכנים, על מהירות הביצועים, על מעורבות ועל חוויית המשתמש בתוך האתרים. בדרך אל מטרה זו היא נותנת ציונים לאתר ולדף הנחיתה בהתאם לאיכות המידע שנמצא בהם ורמת הקידום וההתאמה שלהם לדרישות שהציבה.

מבהיל? דווקא לא. להיפך...
זירת התחרות האינטרנטית והתנהלות מקצועית לאורם של חוקי גוגל מאפשרת לבעלי עסקים קטנים להתחרות מול מותגים ועסקים גדולים בהצלחה, דבר שלא היה מתממש בזירת השוק הפיזי. 

 

Depositphotos_166908944_L-min_20220529154415.757.jpg

 

מה כולל קידום אורגני?

פעולות הקידום האורגני מתחלקות לשני חלקים ראשיים. ON PAGE ו- OFF PAGE.


ON PAGE – פעולות קידום בתוך האתר לשיפור חוויית המשתמש.

אופטימליות קוד - (מה זה? איפה זה מתרחש? ובשביל מה זה?  במאמר:), 
אופטימיזציית מבנה -  לטובת הבנת היררכיית האתר ולטובת חוויית משתמש: קישורים פנימיים, הצפת תוכן, עומק גלישה, משפך שיווקי להמרות ועוד. 
אופטימזיית תוכן
– מטרתו לדאוג לתוכן איכותי, רחב ורלוונטי לשאילתת החיפוש. מהו תוכן איכותי?

דוגמאות לפעולות קידום:

חקר מילות מפתח ויישומן באתר
חקר זירת מתחרים ותחרות
תכנון היררכיה נכונה לאתר (מפת אתר)
עדכון נתוני מטא עבור הבנת ההיררכיה באתר ע"י עכבישי הסריקה של גוגל
שיפור קוד האתר
שיפור מהירות האתר ע"י דחיסת קבצי HTML , JavaScript והקטנת גודל התמונות.
ניהול התוכן – הזנה קבועה של תכנים חדשים לאתר, כתיבת מאמרים ועיבוי מתמיד של עמודי הנחיתה, המנעות מתכנים כפולים ועוד.
אבטחת האתר
רספונסיביות האתר והתאמתו למובייל

OFF PAGE – פעולות קידום מחוץ לדף/האתר

הצלחת הקידום האורגני תלויה גם בפעולות חשובות המתבצעות מחוץ לאתר ומטרתן למתג ולהביא תנועה אל תוך האתר.
בניית מערך קישורים אל האתר (רצוי כמה שיותר אתרים חזקים וברי סמכה בתחומים הנוגעים למהות העסק), לדאוג לאזכורים של העסק מקומות שונים ברשת המדיה, ניהול מוניטין העסק ודחיקת אזכורים שליליים למטה בתוצאות, השארת NAP בפורומים ובלוגים בהם העסק מעורב (NAP = name, address, phone), הקמת פרופילים ציבוריים ודפי אוהדים ברשתות החברתיות ועוד דרכים רבות להגברת המודעות לשירות של העסק, מיתוג המומחיות של העסק והגברת תנועה אל תוך האתר.

אלו הם מקצת הפעולות הנדרשות על מנת לקדם את האתר. כל אלה ישביחו את חוויית המבקרים באתר, יאריכו את משך זמן גלישה ואת עומק הגלישה.

 

מה ההבדל בין קידום אתרים אורגני וקידום ממומן?

טעות לחשוב כי ההבדל העיקרי הנעוץ בין קידום אורגני וקידום ממומן הוא הכסף. עסקים נוטים לקידום אורגני בגלל המחשבה שהוא חינמי, כשבעצם הקידום האורגני בהרבה מהפעמים עולה אפילו יותר מקידום ממומן. ההבדל העיקרי הוא טווח זמן ההשפעה אבל לא רק...
תוצאות הקידום האורגני הן איטיות יותר מצד אחד, אבל אפקטיביות הרבה יותר לטווח הארוך, ואילו תוצאות הקידום הממומן (מודעות בתשלום) הן מהירות מאוד וקצרות מאוד.

הדרך היעילה והמומלצת ביותר היא: להניע את הקידום האורגני ובמקביל, עד שהתוצאות ייראו, ניתן לחזק את התנועה לאתר בעזרת קידום ממומן.
עדיף לא לבחור ביניהם ולדאוג לתקציב שיווק הכולל קידום אורגני וממומן כהשלמה אחד של השני.


יתרונות הקידום האורגני:

הקלקות ללא תשלום
חשיפה אינסופית
יכולת תחרותית מול עסקים גדולים
השפעה ארוכת טווח
התנועה לאתר ממוקדת ואיכותית רוב הזמן
האתר עצמו הוא נכס בפני עצמו, המתעצם כל הזמן מעצם קיומו והוותק שהוא צובר – ממש כמו נדל"ן
העסק עובד 24/7. אתם זמינים ללקוחות שלכם בדיוק ברגע שהם זקוקים לשירות/מוצר שלכם.

 

חסרונות הקידום האורגני והדרך טיפול בהן:

התהליך דורש סבלנות וזמן בתחילה – אין מה לעשות נגד זה :-)
התהליך חשוף לתנודות עקב שינויי אלגוריתמים של גוגל – מקדם אתרים מקצוען דואג כחלק מהותי מתפקידו להיות קשוב למתרחש, ויקפיד לעקוב בקביעות אחר כל המתחדש בעולם המדיה בכלל ונושאי הקידום האורגני בפרט.
התהליך דורש הבנה מעמיקה ברמת הקוד, המבנה והתוכן – חשוב לבחור מקדם ותיק ומקצועי. המשאבים הכספיים שתפקידו בידיו יחזירו לכם את ההשקעה ואפילו פי כמה וכמה ממנה.
התוצאות האורגניות תמיד תופענה לאחר התוצאות הממומנות – גם נגד זה לא ניתן לעשות דבר. ולמרות זאת, כמשתמשים פרטיים במנוע החיפוש גם אתם יודעים, מבינים ומעדיפים את התוצאות האורגניות אשר מעידות על מיקום ש"נרכש" בציוני איכות ובהצבעות אמון ולא בכסף.

 

האם נכון לקדם את האתר לבד?

 אם אתם בטוחים שיש לכם את הידע המקיף והזמן לטפל בכל הקשור לקידום האורגני התשובה היא כמובן היא "כן".
חשוב מאוד להבין שטיפול לא נכון באתר לא תקדם אתכם לשום מקום ואף גרוע מכך, אתם עלולים לגרום לעסק שלכם נזק שעל מנת לתקן את שהזקתם תצטרכו להשקיע הרבה יותר כסף.
לא מחליפים עבודה מקצועית בעבודה חובבנית. כמו שאף אחד לא יכול להחליף אתכם בתחום המומחיות שלכם, אל תנסו להחליף עבודה מקצועית של מקדם מנוסה בחוסר ידע וניסיון בתחום.

העניקו לעסק שלכם שירות קידום מקצועי, ופנו את הזמן לייעול וניהול העסק עצמו על מנת להבטיח מוצרי שירות טובים ואיכותיים.

 

תוך כמה זמן ניתן לראות את תוצאות הקידום האורגני?

נתחיל מהסוף...
חברת קידום מקצועית יודעת כי לא ניתן להבטיח תוצאות ברורות, ולאחר שקראתם עד כה אתם כבר מבינים שאפשר להבטיח התקדמות אבל לא תוצאות ספציפיות.
התקדמות ניתן לראות תוך שלושה-ארבעה חודשים. ראשיתו של קידום מתחיל בחקר ביטויי מפתח, בדיקת זירת התחרות והמתחרים, הכנת האתר לסריקה ברמת הקוד, המבנה והתוכן. לאחר כמה ביקורי סריקה של גוגל, היא תעבד את הנתונים והתוצאות יתחילו להיראות.
לאורך כל הדרך ניתן יהיה לראות שיפורים לקראת התוצאה הרצויה, שהיא מיקום דפי הנחיתה שלכם בדף התוצאות הראשון של גוגל.
עסק בזירת תחרות קשה – ההתקדמות תהיה בבחינת לאט ובטוח.
עסק בזירת תחרות סבירה – התוצאות תגענה מהר יותר.

קידום אורגני הוא תהליך עם תנודות, וחלק מעבודת הקידום היא למנוע צניחות פתאומיות במיקומי דפי הנחיתה של העסק.

 

איך בוחרים חברת קידום אמינה ומקצועית?

ראשית רצוי לבחור חברת קידום וותיקה וגדולה, היודעת לספק את כלל השירותים שאתם זקוקים להם על מנת לייעל את העבודה וההתנהלות - כל שירותי הדיגיטל תחת קורת גג אחת.
כשאתם בונים אתר בחברה אחת, מקדמים אותו בחברה אחרת, ולוקחים בנוסף שירותי ניהול תוכן וניהול רשתות חברתיות מחברה שלישית זה גורם להמון עיכובים בעבודה ותלות בלתי נמנעת של כל הגורמים אחד בשני בכל אחד מהשלבים. אתם עלולים מהר מאוד למצוא עצמכם מותשים.

בחברה גדולה תקבלו איש קשר אחד ודרכו כל סל השירות יתנהל מבלי שתצטרכו לבזבז זמן ואנרגיות על קישור בין הגורמים השונים.
חברת קידום מקצועית תתנהל מולכם בקשר הדוק, בשקיפות מלאה ובשתוף פעולה מקסימלי להצלחת התהליך. כל אלה יגובו בדוחות מסודרים כל פרק זמן מסוכם מראש ועידו על רמת ההתקדמות ועל אסטרטגיית הקידום.


עלות קידום אורגני

עלות הקידום אינה פשוטה, ומורכבת מהרבה פרמטרים. לפני כל הצגת הצעת מחיר רצינית ומחייבת, על המקדם להיפגש עם הלקוח ולחקור את העסק, את ממדיו, את זירת התחרות, את המטרות והתקציב וכך יוכל לבנות תכנית קידום מתאימה ומתומחרת. המחיר בנוי מקושי התחרות, גודל האתר, כמות הביטויים לקידום, ומרכיבים נוספים כמו עם/בלי ניהול רשתות חברתיות, עם/בלי כתיבת תוכן ועוד. אם תשאלו מהו הסכום המינימלי, התשובה תהיה תוצאה מינימלית. ולמרות זאת, המקדם צריך לבנות תכנית קידום מודולרית שצומחת ביחד עם העסק ויכולותיו.

רוצים לקבל הערכת מחיר לשירות קידום אורגני?  מלאו את הפרטים בטופס המצורף למטה

כחלק מהשירות אתנו מקיימים פגישות ייעוץ ללא תשלום וללא כל התחייבות.